Our Staff

Executive Team


Andrew Sartori

Andrew Sartori

Principal

De Rosewarne

De Rosewarne

Assistant Principal Senior

Kristen Le Gassick

Kristen Le Gassick

Assistant Principal Junior

Peta Lindsay

Peta Lindsay

Business Manager

Teaching Staff


Karen Adler

Karen Adler

Jamie Astall

Jamie Astall

Bianca Atkin

Bianca Atkin

Wells House Leader

Daniel Bolton

Daniel Bolton

Donna Cockfield

Donna Cockfield

Carla Cox

Carla Cox

Literacy Intervention

Viki Currie

Viki Currie

Jesse Day

Jesse Day

Emma de Munk

Emma de Munk

Tessa Demaria

Tessa Demaria

Shane Domaille

Shane Domaille

Yr 12 Manager

Thomas Domaille

Thomas Domaille

James Downing

James Downing

Yr 7 Manager

Tarsha Edwards

Tarsha Edwards

Mikaela Evans

Mikaela Evans

Kylie Gardner

Kylie Gardner

Ian Goodes

Ian Goodes

Chris Grant

Chris Grant

Chelsea Hargreaves

Chelsea Hargreaves

Hope Henley

Hope Henley

James Hinton

James Hinton

Learning Leader - Maths/Science

Hayden Hogan

Hayden Hogan

Kristelle Holmes-Brown

Kristelle Holmes-Brown

Jade Hunter

Jade Hunter

Glendinning House Leader

Holly Ingram

Holly Ingram

Learning Leader - Foods

Whitney Kennedy

Whitney Kennedy

Learning Leader - PE / Heath

Dylan Kiel

Dylan Kiel

Senior Sub School Manager

Sharrelle Lahy

Sharrelle Lahy

Yr 11 Manager

Kristen Le Gassick

Kristen Le Gassick

Kara Lierich

Kara Lierich

Yr 9 Manager / Longhurst House Leader

Kate Lochery

Kate Lochery

Yr 10 Manager

Janet McCutcheon

Janet McCutcheon

Learning Leader - English / Humanities / LOTE

Stuart McGregor

Stuart McGregor

Extra-Curricular Sport

Camilla McKindlay

Camilla McKindlay

Ogden House Leader

Tania Merritt

Tania Merritt

Nerida Morrish

Nerida Morrish

Wellbeing Manager

Liam Mulcahy

Liam Mulcahy

Daniel Nemtsas

Daniel Nemtsas

Shaun O'Grady

Shaun O'Grady

Chathurika Othota Gamage

Chathurika Othota Gamage

Amber Purches

Amber Purches

Debbie Pilai

Debbie Pilai

Jessica Richardson

Jessica Richardson

Rod Rose

Rod Rose

De Rosewarne

De Rosewarne

Leeta Rutherford

Leeta Rutherford

Andrew Sartori

Andrew Sartori

Rebecca Scott

Rebecca Scott

Leigh Sheehan

Leigh Sheehan

VCAL & Curriculum Manager

Wiseman Sibanda

Wiseman Sibanda

Joanna Simpson

Joanna Simpson

Karen Smith

Karen Smith

Richard Snel

Richard Snel

Mark Snel

Mark Snel

Yr 8 Manager

Sarah Sutton

Sarah Sutton

Junior Sub School Manager

Brett Theobald

Brett Theobald

Learning Leader - Technology

Lee Tompsett

Lee Tompsett

Leading Teacher - Applied Learning and Pathways

Daniel Weston

Daniel Weston

Tony Whiting

Tony Whiting

Learning Leader - Arts

Neil Woodford

Neil Woodford

Education Support


Administration (General Office)

Robina Benbow

Robina Benbow

Principals Assistant

Damian Wilson

Damian Wilson

Bursar

Stacey Lawry

Stacey Lawry

Excursions / Administration

Peta Lindsay

Peta Lindsay

Business Manager

Lynda McKerrow

Lynda McKerrow

Bus Coordinator / Administration

Ashleigh Smith

Ashleigh Smith

Enrolments / Administration

Canteen

Margie Devereux

Margie Devereux

Canteen Assistant

Sharon Haberfield

Sharon Haberfield

Canteen Assistant

Leanne Pearse

Leanne Pearse

Canteen Manager

Careers / VET

Kathryn Brennan

Kathryn Brennan

Careers / MIPS Assistant

Sharee Evans

Sharee Evans

RTO & VET Assistant

Sabrina Murphy

Sabrina Murphy

Careers / MIPS Assistant

Dianna Nicholas

Dianna Nicholas

Careers / MIPS Assistant

Anne-Marie Stewart

Anne-Marie Stewart

Daily Organiser

Classroom Assistants

Paul Brennan

Paul Brennan

Technology Assistant

Meagan Fitzgerald

Meagan Fitzgerald

Science Lab Technician

Sabrina Murphy

Sabrina Murphy

Food Technology Assistant

Jade Willox

Jade Willox

Science Lab Technician

Clontarf

Danny Fraser

Danny Fraser

Clontarf Director

Kieran McLaughlin

Kieran McLaughlin

Operations Manager

Information and Communication Technologies (ICT)

Vicki Allan

Vicki Allan

ICT Administration

Cameron Whitlock

Cameron Whitlock

ICT Manager

Library

Danny Gardner

Danny Gardner

Resource Centre Assistant

Kelly McMillan

Kelly McMillan

Resource Centre Coordinator

Lisa Murray

Lisa Murray

Resource Centre Assistant

Learning Support

Jaimi Pemberton

Jaimi Pemberton

Classroom Assistant

Leo Swan

Leo Swan

Learning Support Officer

Robin Reed

Robin Reed

Learning Support Officer

Ping Tan

Ping Tan

Classroom Assistant

Nicole Rogers

Nicole Rogers

Learning Support Officer

Nicole Ward

Nicole Ward

Classroom Assistant

Loretta Rowlands

Loretta Rowlands

Learning Support Officer

Tessa Young

Tessa Young

Classroom Assistant

Janene Scott

Janene Scott

Learning Support Officer

Maintenance

Graeme Gilbert

Graeme Gilbert

Grounds Assistant

Graeme Keep

Graeme Keep

Maintenance Manager

Sub Schools

Kerry Dickson

Kerry Dickson

Junior Sub School Admin

Carinda Drummond

Carinda Drummond

Senior Sub School Admin

Trainees

Thomas Alexander

Thomas Alexander

ICT Trainee

Tyson Carmichael

Tyson Carmichael

ICT Trainee

Brianna Dale

Brianna Dale

Admin Trainee

Wellbeing

Toni Bolton

Toni Bolton

Mental Health Practitioner

Hugh Broad

Hugh Broad

Chaplain

Robbie Gray

Robbie Gray

Koorie Educator

Jan Hickmott

Jan Hickmott

Student Counsellor

Steph Higgins

Steph Higgins

Student Counsellor

Meg Irvin

Meg Irvin

College Nurse

Maddie Macfarlane

Maddie Macfarlane

Student Counsellor

Jaylee Morrison

Jaylee Morrison

Wellbeing Support

FLO Campus


Gabe Mudge

Gabe Mudge

FLO Manager

Jo Taverna

Jo Taverna

PACE Administration

Tim Gammon

Tim Gammon

Teacher

Ian Goodes

Ian Goodes

Teacher

Maddie Macfarlane

Maddie Macfarlane

Student Counsellor

Thomas Mitchell

Thomas Mitchell

Teacher

Stephen Moore

Stephen Moore

Classroom Assistant

Julie Rovere

Julie Rovere

Teacher

Michelle Sutcliffe

Michelle Sutcliffe

Teacher

Trish Uhlhorn

Trish Uhlhorn

Classroom & Wellbeing Support